שאלות ותשובות

טיפים שימושיים

 טיפים שימושיים:
מתי לעבור?
1.כדי לחסוך בכסף צריך לדעת שתחילת וסוף חודש אלה הזמנים בהם מתבצעות רוב ההעברות. אם ביכולתכם לעבור ביום אחר, תקבלו מחירים אטרקטיביים יותר
2.אם בכל מקרה אתם חייבים לעבור בתחילת חודש או בסופו, דאגו לקבל הצעות מחיר, ולשריין תאריך עם אחת מחברות ההובלה כשבועיים לפני יום המעבר. אם מדובר בחודשי הקיץ, יולי-אוגוסט, כדאי אפילו לבצע את התיאום חודש לפני המעבר, כך גם תקבלו מחיר טוב יותר.
3. לפני בירור על חברות ההובלה רצוי לעבור בבית או במשרד ולערוך רשימה של הציוד, שאתם לוקחים איתכם, ולערוך רשימה של מכשירי חשמל גדולים וקטנים, רהיטים ולהעריך את מספר הארגזים,וכן יש לבדוק את הגישה לבניין ואת גודל המעלית אם קיימת. מידע זה יעזור לכם בקבלת הצעות מחיר מדוייקות יותר וימנע "הפתעות" ביום ההובלה.
4. תמיד טוב לברר עם חברת ההובלות לגבי אריזה של רהיטים ופריטים, ולקבל הצעת מחיר כדי לשקול את האפשרויות השונות כגון: אריזה של המטבח בלבד, זאת מכיוון שחברות ההובלה אינן אחראיות על הציוד שארזתם בעצמכם, וזוהי מטלה לא פשוטה לארוז מטבח,הן מבחינת ציוד אריזה והן מבחינה פיזית.
5. חשוב לסגור את הקרטון בפס אחד או שניים של טייפ לאורך, ושניים לרוחב הקרטון, ולאחר מכן לעשות סיבוב מסביב כדי להדק את קצוות הטייפ לקרטון. כמו-כן חשוב לא להעמיס על הקרטון, יש להתאים את גודל הקרטון לתוכן שלו. ספרים בארגזים קטנים-עד 2 שישיות קולה, אם החפצים שבירים ,יש למלא את חלל הקרטון בניילון בועות, נייר משי, עיתונים או מגבות וסדינים כדי למנוע טלטול של חפצים בתוך הקרטון. בנוסף לכך כדאי לכתוב שביר על הקרטון בשני מקומות שונים.
6. שימו לב שאתם מצטיידים בקרטונים באיכות טובה במיוחד עבור חפצים חשובים, שבירים או יקרים. יש עדיפות לקרטון דו-גלי ולחומרי אריזה נוספים כגון: ניילון בועות, נייר משי, ספוגים ועיתונים.
7. קרטונים לאריזה בדרך כלל מסופקים על ידי חברת ההובלות, בתוספת תשלום, כשבוע לפני המעבר. אם למוביל אין שירות כזה. ניתן לאסוף קרטונים ליד מפעלים גדולים או מייבואני בגדים למיניהם. חשוב להקפיד על קרטונים נקיים, עבים ולא קטנים במיוחד. האפשרות היותר יקרה היא ליצור קשר עם יצרן קרטונים באזור שאתה גר.
8. ביום ההובלה יש לדאוג שתכשיטים,כסף מזומן ,כספות וחפצי אומנות יעברו איתכם במכונית או במונית מפני שביטוחי ההובלה של החברות אינם מבטחים חפצים אלה.
9. יש לרוקן את כל הארונות, המגירות והשידות מכל תכולתם.
10. סמוך למועד מעבר הדירה ( יום קודם) , נתק המקרר מהחשמל והפשר אותו על מנת לנקותו. כמו-כן נתק את מכונות כביסה,מייבשים ומדיחי כלים.
11. הימנע מהשקיית עציצים יום לפני העברת הדירה.
12. יש להודיע לדואר ולמשרד הפנים על שינוי כתובת.
13. ערכו קנייה מרוכזת למצרכים שתזדקק להם מיד עם כניסתך לבית החדש כגון: מים, מזון יבש ,מנורות וכד'.
14.במידה ויש לפרק\להרכיב תאורה מיוחדת,מתקני פלזמות,מזגנים וכו' הזמינו איש מקצוע מוסמך
15. וודא ביום המעבר כי הדירה ריקה ולא נשכח בה דבר (וילונות,תמונות,מדפים וכדומה).
16.מעבר דירה חדשה הוא זמן טוב לעשות סדר בלאגן ולראות אילו חפצים, רהיטים, בגדים מיותרים אתם רוצים למסור או לזרוק. כך תוכלו להוזיל את עלות המעבר, באותה הזדמנות לעשות מצווה ולתרום חפצים אלו לנזקקים או למוסדות צדקה למיניהם, ניו יורק מוברס תשמח להמליץ או לקשר אתכם עם אירגונים שיבואו לקחת ממכם את הציוד.
17. "טיפ": ניתן להתייעץ עם חברת ההובלה או עם חברים כמה נהוג להשאיר ביחס למספר העובדים שיגיעו. אם התרשמתם מהעובדים והעבודה בוצעה כפי שתוכננה, ביעילות וללא שום פגע לחפצים שלכם תוכלו לתת טיפ על פי שיקול דעתכם.

חזור  |   הדפס